bakirkoy-beylikduzu-metro-hatti-nereden-gececek

Bakırköy – Beylikdüzü metro hattı nereden geçecek?

10. Kalkınma Planı döneminde tamamlanması planlanan projelerden biri olan Bakırköy – Beylikdüzü metro hattı nereden geçecek dersiniz?

Bakırköy – Beylikdüzü metro hattı projesi 10. Kalkınma Planı’na alınarak, bu dönemde tamamlanması planlanan projeler arasındaki yerini aldı. Pekiplanlara göre Bakırköy – Beylikdüzü metro hattı nereden geçecek? İşte yanıtı.

M1 Aksaray – Havaalanı hattındaki İncirli İstasyonu’ndan başlayacak olan metro hattının Yenikapı – İncirli uzatma hattının bir kısmı ile aynı hatta olması planlanıyor.

Bakırköy – Beylikdüzü metrosunun hayata geçirilmesiyle, Beylikdüzü – İncirli metro hattı güzergahındaki lokasyonda yaşayanlar, Yenikapı’ya geçerek, Marmaray Tüp Geçiti’ni kullanabilecekler. Böylelikle Anadolu Yakası’na geçiş sağlanarak, Beylikdüzü – Söğütlüçeşme arasında raylı ulaşım oluşturulacak.

Bakırköy – Beylikdüzü metrosu
Toplamda 25 kilometrelik uzunluğa sahip olacak metro hattındaki istasyon sayısı ise 18 olacak. Bakırköy – Beylikdüzü metro hattı istasyonları ise şu şekilde hayat bulacak;

İncirli
Bahçelievler
Kocasinan
Çobançeşme
Sefaköy
Cennet Mahallesi
Küçükçekmece
Avcılar Park
Üniversite
Avcılar
Ambarlı Kavşağı
Avcılar Batı
Tatilya,
Beylikdüzü
Tüyap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>