sishane-yenikapi-metro-hatti

Şişhane – Yenikapı metro hattı ne zaman bitecek?

Şişhane – Yenikapı metro hattı için çalışmalar devam ederken, “Metro hattı ne zaman bitecek?” soruları çoğalıyor.

Şişhane’den Yenikapı’ya ulaşımı metro hattı ile sağlamak için çalışmalar devam ediyor. Şişhane – Yenikapı metro hattı son durum bilgilerine göre, Şehzadebaşı ve Yenikapı’daki istasyon yapılarının imalatı sürüyor ve istasyonlar Ağustos sonunda tamamlanacak.

Öte yandan Yenikapı İstasyonu’nun Eylül ayına kadar kaba inşaatının bitirilmesi hedefleniyor. Bu tarihten 4 ay sonra ise Yenikapı istasyonun ince işlerinin tamamlanması hedefler arasında. Peki Şişhane – Yenikapı metro hattı ne zaman bitecek?
Bu sorunun yanıtı ise, yukarıda sıraladığımız çalışmalar sonlandırıldıktan sonra netlik kazanacak.

Şişhane – Yenikapı metro hattı durakları
Metro hattı tamamlandığında, Taksim-Şişhane-Unkapanı-Şehzadebaşı-Yenikapı duraklarından oluşacak. Yeni hat açıldığında; Sarıyer-Hacıosman’dan metroya binen bir yolcu, kesintisiz olarak Yenikapı aktarma istasyonuna gidebilecek. Buradan da Marmaray bağlantısıyla, Kadıköy-Kartal, Bakırköy-Atatürk Havalimanı veya Bağcılar-Başakşehir’e kısa sürede ulaşabilecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>