ankara-istanbul-hizli-tren-duraklari

Ankara – İstanbul hızlı tren durakları, tren nerelerde duracak?

Ankara ile İstanbul arasını 3 saate indirecek Ankara – İstanbul hızlı tren durakları haberimizde yer alıyor. İşte ‘Tren nerelerde duracak?’ sorusunun yanıtı.

Test sürüşlerine ekim ayında başlanması planlanan Ankara – İstanbul yüksek hızlı tren son durum bilgilerine göre, hattın açılışı 29 Ekim’de gerçekleşmeyecek. Peki altyapı ve üstyapı çalışmalarının devam ettiği Ankara – İstanbul hızlı tren durakları nereler olacak?

Ankara – İstanbul hızlı tren nerelerde duracak?
Yüksek hızlı tren, Kocaeli’nin Gebze ve merkez ilçe İzmit İstasyonları’nın yanı sıra Sakarya’nın Arifiye ve Pamukova, Bilecik ve Bozüyük istasyonlarında duracak.

Hızlı tren hakkında…
İstanbul Ankara hızlı tren hattı tamamlandığında Gebze’de Marmaray ile entegre olarak Avrupa ile kesintisiz yolcu ve yük taşımacılığı yapılacak. 533 km olan İstanbul Ankara hızlı tren projesinin tamamlanmasıyla seyahat eden yolcu içerisinde yüzde 10 olan demiryolu yolcu payı yüzde 78′e yükselecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>