emlak-konut-gyo-bist

Emlak Konut GYO hisseleri halka arzda 2.5 TL’den satıldı

Talep toplama döneminde 2.5 TL’lik fiyat oluşan Emlak Konut GYO hisseleri, ikincil halka arz öncesi fiyatının altında seyrediyor.

Emlak Konut’un ikincil halka arzında şirketin sermayesinin yüzde 25.66’sına denk gelen hisseleri satışa çıkmıştı. Emlak Konut GYO hisseleri ikincil halka arz öncesi işleme kapatılmadan önce en son 2.77 TL’den işlem görmüştü. İşlem sırası tekrar açılan Emlak GYO hisseleri önce halka arzda oluşan 2.5 TL’ye kadar gerilemişti. Bugünse en yüksek 2.63 TL’yi gören Emlak Konut GYO hisseleri, halka arz öncesi oluşan en son fiyatının altında seyretmeye devam ediyor.

Halka arz sırasında oluşan 2.5 TL’lik fiyattan elinde hisse bulunduranların yaptıkları kar satışlarından dolayı fiyatı ilk gün yüzde 9 kadar düşen Emlak Konut GYO, halka arza katılan yatırımcılarına kazandırdı ama ellerinde ikincil halka arz öncesi Emlak Konut GYO hissesi bulunduranları üzdü.

Emlak Konut GYO’nun ne kadarı halka açık?
Emlak Konut GYO, Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladığı 2010 yılının sonundan bu yana en yüksek 3.40 TL seviyesini, bu yılın Mayıs ayında görmüştü. Emlak Konut GYO’nun BİST endeksindeki hisse adı EKGYO şeklinde temsil ediliyor. Emlak Konut GYO’nun yüzde 51’i halka açık, geri kalan yüzde 49’luk hisse ise TOKİ’ye ait bulunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>