dudullu-bostanci-metro-hatti-guzergahi

Dudullu Bostancı metro projesi 2019’da hizmette

Dudullu ile Bostancı arasındaki mesafeyi 21 dakikaya düşürecek ve 2019 yılı içerisinde faaliyete geçecek Dudullu Bostancı metro projesi kapsamında 10 istasyon inşa edilecek.

Tamamlandığında toplam 13.4 kilometre uzunluğa sahip olacak Dudullu Bostancı metro hattı 2012’de açılışı gerçekleştirilen Kadıköy-Kartal metro hattı ile şu an yapım aşamasında olan Üsküdar Sancaktepe metro hattına entegre edilecek. Kadıköy-Kartal metrosuyla Kozyatağı istasyonunda bağlanacak Bostancı Dudullu metrosu, Sancaktepe metrosu ile de Dudullu istasyonunda entegre olacak.

Dudullu Bostancı metro hattı güzergahı
Dudullu Bostancı metro metro projesi, Marmaray hattının Bostancı durağı ile bağlanarak başlayacak ve Kozyatağı istasyonunda da Kadıköy Kartal metrosu ile entegre olacak. Daha sonra hat sırasıyla; Bakkalköy, İçerenköy, Kayışdağı, Türkiş Blokları, İmes ve Modoko’ya uğrayarak, Dudullu istasyonuna vardığında Üsküdar Sancaktepe metrosu ile bağlanacak.

2019 yılında hizmete alınması hedeflenen Dudullu Bostancı metro projesi durakları ise şunlar olacak;
*Bostancı Sahili
*Üst Bostancı
*Kozyatağı (aktarma)
*Bakkalköy
*İçerenköy
*Kayışdağı
*Türkiş Blokları
*İmes
*Modoko
*Dudullu (aktarma)
*Yukarı Dudullu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>