toki-manisa-gordes

TOKİ Manisa Gördes başvuruları başladı

TOKİ Manisa Gördes Toplu Konut Uygulaması kapsamında 4 adet konutun başvuru süreci 23 Ocak 2014 itibariyle başladı. 

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın Manisa’da hayata geçirdiği TOKİ Manisa Gördes Toplu Konut Uygulaması’nda 4 adet konutun başvuru süreci 23 Ocak’ta start aldı. Başvuruların 31 Mart’a kadar devam edeceği TOKİ Manisa Gördes konutlarının tüm satış işlemleri ise T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’nin tüm şubeleri aracılığıyla yürütülecek.

Konut fiyatlarının 48 bin 770 TL’den başlayarak, 58 bin 054 TL’ye kadar devam ettiği Manisa Gördes TOKİ Evleri 2+1 olarak tasarlandı. Peşinat olarak 5 bin 852 TL ile 6 bin 966 TL’nin ödeneceği TOKİ Manisa Gördes kapsamında 180 aya kadar vadelendirme yapılırken, maksimum aylık taksit 283 TL olarak belirlendi.

TOKİ Manisa Gördes Konutları hakkında detaylı bilgi ise aşağıda yer alıyor;

MANİSA GÖRDES TOPLU KONUT UYGULAMASI SATIŞ DUYURUSU

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca, Manisa Gördes Toplu Konut Uuygulaması kapsamında 4 adet konut; kurasız başvuru önceliğine göre konut seçme ve alma olanağı ile Açık Satışa sunulacaktır.

 Proje kapsamındaki konutların satış işlemleri T.C. Ziraat Bankası A.Ş. nin tüm Şubeleri aracılığıyla yürütülecektir. Açık Satış Yöntemiyle satışı gerçekleştirilecek konutların başvuruları, 23 Ocak – 31 Mart 2014 tarihleri arasında ilgili bankanın Şubeleri tarafından kabul edilecektir. Temerküz Şube Gördes Şubesi’dir.

 Konut seçimini yapan alıcılar B1 konut için %12 peşin 180 ay vade aylık taksitlerini ödeyeceklerdir. Anılan projedeki konutlar için ilk taksit ödemesi sözleşme imzalama tarihini takip eden ay itibariyle yapılacaktır.

 İlk dönemsel artış ise Temmuz 2014 itibariyle başlatılacaktır.

 KONUT ALICISININ;

1- T.C. vatandaşı olması,

2. Manisa il nüfusuna kayıtlı veya Gördes ilçesi sınırları içerisinde en az 1 yıldan az olmamak şartıyla ikamet ediyor olması ve söz konusu koşulları belgelerle kanıtlaması gerekmektedir (İl/ilçe Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı veya adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan Gördes ilçe sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge).

3.Satış tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

4.Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net ¨2.600 olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla ¨2.600 olması gerekmektedir.)

Hane halkı gelirinin en fazla net ¨2.600 olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,

Başvuru sahibi evli ise kendisi, eşi, velayeti altındaki çocuklarından çalışan varsa kendisinin eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumlarından çalıştığına dair alınan belgeler ile maaş bordroları, maaş belgeleri, vb.)

Başvuru sahibi, eşi veya velayeti altındaki çocuklardan herhangi biri çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belgeleri ibraz edeceklerdir.

5.Satış aşamasında, bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

6.Konut alıcısının; kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı herhangi bir bağımsız gayrimenkulün bulunmadığına dair İl/ilçe Tapu Sicil Müdürlüğünden alınan belgeyi satış tarihinde ibraz ederek başvuru şartlarına sahip olduklarını kanıtlayacaklardır.

7.Daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları şartı aranacaktır.

 Hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

 Sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar alıcının veya ailesi için ikamet koşulu aranacak olup, alıcının, kendisinin, eşinin veya çocuklarının söz konusu konutta ikamet etmediklerinin tespit edilmesi halinde sözleşmeleri fesih edilecektir.

 Proje kapsamında konutların anahtar teslim işlemlerinde tahmini süre sözleşme imzalama tarihidir.

 Anahtar teslimi öncesinde, KDV Kanunu uyarınca konut bedelinin %1’i oranında KDV ayrıca alıcılar tarafından ödenecektir.

 Satış işlemleri, T.C. Ziraat Bankası A.Ş. aracılığıyla yapılacaktır.

 Gayrimenkul satış işlemleri Özel Hukuk Hükümlerine tabidir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>